УкрРус

Мер Ірпеня продав десятки квартир за заниженими цінами - "Схеми"

  • Мер Ірпеня Володимир Карплюк
    Мер Ірпеня Володимир Карплюк
    Радио Свобода

За минулий рік мер Ірпеня Володимир Карплюк міг продати десятки квартир за схемою, яка дозволяла йому не заплатити податків на сотні тисяч гривень.

Про це мовиться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода і "Першого суспільного" телеканалу.

За 2014 рік Володимир Карплюк продав 44 квартири. Це випливає з його декларацій, оприлюднених на сайті Ірпінської міської ради. Частина цих квартир розташована у житлових комплексах, побудованих "Будрегіонінвестом" – компанією, яку заснувала дружина Карплюка Лариса і його кума, Людмила Федорук. Вона ж – дружина мера сусідньої Бучі, колишнього роботодавця Карплюка. Більш того, компанія зареєстрована за домашньою адресою Карплюка, мовиться в розслідуванні.

Було отримано частину контрактів, за якими Володимир Карплюк продавав свої квартири. І згідно з документом за січень 2014 року, оселю у житловому комплексі "Річ Таун" у Бучі площею 56 квадратних метрів власник продає за 140 тисяч гривень – а це 2500 гривень за квадратний метр, тоді як навіть на етапі будівництва за квадратний метр у цьому житловому комплексі просили втричі дорожче – близько 8 тисяч гривень.

Втім, сам мер стверджує, що все було законно. "Податки, які я сплатив за ці 3–4 роки, виражаються мільйонними цифрами. Прийдіть і або надіньте на мене наручники, або скажіть, що я молодець. Одне з двох", – сказав Володимир Карплюк.

Кілька місцевих мешканців розповіли, що решту вартості житла – до ринкового рівня – вони доплачували готівкою, поза документами. А отже, податки Карплюк сплачував тільки із суми, зазначеної у контракті, мовиться в розслідуванні.

Место:
Наши блоги