Він проміняв ширку на тютюн та Юльку... необачний - Обозреватель

Він проміняв ширку на тютюн та Юльку... необачний

З колоритних персонажів у Верховній Раді сама Юля. А в нас, на політичному узбіччі — я, Волков, Бродський, Наташа, Видрін, і ось нарешті, до нас приєднується Мороз... вітаємо аплодисментами. Юля, ми чекаємо на тебе!

А ще недавно я був на самоті. Одиноко сумував за долею коханої Вітчизни. Якість України — крайньої землі — визначається якістю її узбіччя. Й плакати треба не за чеснотами української еліти, а за чеснотами андеґраунду. Всупереч народній поетиці, Ненька — не вишня, не яблунька, не калинонька, а картопля: все цінне під землею. Наші святині — під землею — в печерах Печерської (підземної) Лаври. Втрачені святині нашої політики ховалися в нині підірваних шахтах. Іконостас пересічного українця складається суцільно з підпільників і узбічників. Дмитро Вишневецький не зміг увійти в нашу історію і (головне) пісню в якості князя, а зміг лише в якості відверто андеґраундного Байди («Мов собака притік, мов собака утік», — казав про нього Іван Грозний — росіяни ніколи не любили нас і нашої естетики втечі, вони толерували лише офіційно-казенних персонажів).

Хто там в часи Наливайка був київським бурмістром? Хто очолював МГБ УРСР в часи Шухевича? Хто був ректором Київського Університету, коли Шевченко крапав захалявну книжечку? І я не пам’ятаю.

Браття! Зусилля нації мають вкладатися не в реформу системи влади, не у формування парламенту через чесні вибори, не в оновлення номенклатури — від них ніщо не залежить: «все залежить від цін на нафту», — а в плекання підпілля. Штука не в тому, щоб взяти людей з підпілля і піднести їх до влади (ми це проходили з Чорноволами в дев’яностих — ніц доброго ся не стало), а в тому, щоб у схрони загнати начальство. Суспільство має будуватися за принципами подільської хати — солом’яна стріха і величезний підвал, місце спокою найсмачнішого.

Янукович наголошує на своїх чеснотах керівника, практикує номенклатурну естетику, поводить себе як директор. Тому його толерує зрусифікований виборець.

Натомість і Ющенко, і Тимошенко, шукаючи підтримки латентних українців, інстинктивно косять під повстанців. Повернення популярності Ющенка зумовлене його зусиллями, спрямованими на підрив основних державних інститутів. Ми любимо Юлю як майбутню месницю.

Месіанство — нині рудиментарна якість. Час такого роду харизматиків і потреба на них в усьому світі завершилися ще в сорокових. Проте погляньте, скільки месій і месійок у нинішній українській політиці. Не тільки Ющенко і Тимошенко. До мера Києва Черновецького невдячні кияни ставляться як злобні юдеї до Христа.

Лише третина партій очолюється відвертими шахраями, решта — персонажами, які щиро переконані у власній місії. Мені якось потрібно було купити пару-трійку партій для блоку. Куди там! Я зіткнувся з таким почуттям власної вселенської значущості власників, що змушений був ганебно ретируватись — зі своїми двома сотнями тисяч доларів, пляшкою коньяку і коробкою цукерок.

Що партії! В нас кожне друге товариство з обмеженою відповідальністю має за директора пророка чи вождя. І це добре. Просто не треба займатися виборами і бізнесом. Треба копати підземні ходи через кордони для контрабанди, вдосконалюватися в антиглобалізмі і работоргівлі, продукувати нову містику, експортувати пророцтва, видавати вірші тиражами в тридцять екземплярів, давати концерти не на стадіонах, а в підворіттях, кнувати змови...

А сенс?

Не треба дошукуватись глибин сенсу, там порожнеча. Але і порожнеча одразу заповнюється для нас глибшим сенсом. Коли чернець захотів надати глибшого сенсу дніпровським кручам, він викопав печеру — утворив порожнечу. З тих пір ці кручі святі.

Коли чернець — аматор порожнечі —

У кручі викопав печеру, хто б вгадав

В нас — виповнення сенсів,

в них — предтечів?

Ми виповнили сенси — тісно нам,

Печери переповнені кістками,

Завалені землею і сміттям.

Я йду над берегом, я маю порожнечу в голові.

У животі я маю порожнечу.

Шукаю кручу я

Із шухлею та заступом на плечах.

24 октября 17:16
:   Средняя оценка: Голосов: 79
РаспечататьОтправить другу
Комментировать
Комментировать
Читать правила
Читать правила
Имя*  
Ваш комментарий* 
 
Всім, в кого є пустоти в голові
30.10.2007 22:45:30
 
Академік Павлов рекомендує
“С самого начала своей работы приучите себя к строгой последовательности в накоплении знаний. Изучите азы науки, прежде чем пытаться взойти на её вершины. Никогда не беритесь за последующее, не усвоив преды-дущего.
Никогда не пытайтесь прикрыть недостатки своих знаний хотя бы и самыми смелыми догадками и гипоте-зами. Как бы не тешил ваш взор своими переливами этот мыльный пузырь, - он неизбежно лопнет, и ничего, кроме конфуза, у вас не останется.
Приучите себя к сдержанности и терпению. Научи-тесь делать чёрную работу в науке. Изучайте, сопос-тавляйте, накопляйте факты. Как не совершенно крыло птицы, оно никогда бы не смогло поднять её в высь, не опираясь на воздух. Факты – это воздух учёного, без них вы никогда не сможете взлететь. Без них ваши теории – пустые потуги. Но, изучая, экспериментируя, наблюдая, старайтесь не оставаться у поверхности фактов. Пы-тайтесь проникнуть в тайну их возникновения.
Настойчиво ищите законы, ими управляющие.
Второе – это скромность.
Никогда не думайте, что вы уже всё знаете. И как бы высоко ни оценивали вас, всегда имейте мужество ска-зать себе: я невежда. Не давайте гордыне овладеть ва-ми. Из-за неё вы будете упорствовать там, где нужно согласиться, из-за неё вы откажетесь от полезного со-вета и дружеской помощи. Из-за неё вы утратите меру объективности....
Третье – это страсть.
Помните, что наука требует от человека всей его жизни.
И если у вас было бы две жизни, то их бы не хватило вам.
Будьте страстными в вашей работе и в ваших искани-ях”.
не согласен согласен    Рейтинг: 0
 
дід панас
28.10.2007 22:21:05
 
Как уже эти помасранчи надоели, как только человек выскажет свое мнение, не сходное с их, тут визжат, как недорезанные свиньи, Дмитрий ты просто лапочка и умница
Киев Лена
Поперше не"человек" а Корчинський,це дві великі різниці,а подруге,Оленко на Тверській вулиці міста Москва "помаранчів"взагалі нема,можливо варто замислитись про переїзд на історичну батьківщину?


не согласен согласен    Рейтинг: -1
 
Юрій
25.10.2007 19:47:36
 
Якщо Корчинського виштовхнуло з сумнівних теренів політики на сумний хліб публіциста - це маленький елемент загальноукраїнського прогресу.
не согласен согласен    Рейтинг: 6
 
Termo
25.10.2007 12:55:12
 
Дмитро, не порівнюйте себе названими самим особами. Їх на узбіччя викинули, а Ви там, шановний, були. Окрім цього я вже не кажу про харизму та силу характеру, яка з Вашою не може порівнюватися. А самого інтелекту чи навіть знань замало для успішної політичної дільяності.
Не відчув я й гри на антитезі "поржнеча - пустота".
Але вимушено звернув увагу на "естетику втечі" - тут дійсно щось є (на мою думку).

ЛЕНА, Киев, что Вас все на политику прет?.. Вы без этого не можете?
не согласен согласен    Рейтинг: 4
 
Обуреный
25.10.2007 11:59:25
 
А слабо братчикам над Кремлем имперских орлов посбивать?
Или хотя бы Дугина кастрировать?
Или хватает только на сопли:
Я йду над берегом, я маю порожнечу в голові.
У животі я маю порожнечу.

не согласен согласен    Рейтинг: 4
 
adamsGn
25.10.2007 7:45:43
 
kaliostro
Моя оцінка опусу Корчинського та цілого його "творчого" доробку вільна від морального осуду. Без гніву й роздратування. Обоз, Корчинський й компанія - це певне явище всередині публічності, яка воює проти цінностей взагалі. Але ж така війна має виправдання, лише коли йдеться про утвердження нових вищих цінностей.Про переоцінку. Спробуйте відповісти собі, а чи здатні ці діячи бути "суддею, месником та офірою власного закону"? Чи це просто рупор публічності, що протистоїть будь-якому закону, чи просто прапор посередності, таран, щоб розчавити генія, вищу людину, на яку насправді заслуговує знекровлена у бійнях Україна? Тому й не суттєво, хто з ким дружив, а згодом посварився.Щодо слабкості й сили, то могильна черва слабка й безхребетна, але пожирає плоть, що була живою та сильною. Варто бути на стороні життя.
не согласен согласен    Рейтинг: 2
 
erikka
25.10.2007 4:15:03
 
а від тебе Дмитро тхне такою запашною радянщиною... Двісті тисяч долярів і... пляшка коньяку та коробка цукерок. Не вистачає букетика з квітів, видраних на клумбі з корінцями. До 200 тис штук (цікаво якою чесною працею зароблених, чи то братки скинулися?) нормальні західні люди додають ключі від Майбаха.. ну французьке вино хоча б, в дуже крайному випадку. Наступного разу спробуй, може дійсно блок вийде.
ВітКоМор наприклад.
І ще, біологічна довідка. Під землею живуть хробаки-трупоїди і кроти. І ті і ті сліпі. Останні хоча б пухнаті. Ти до кого себе відносиш, а то щось не ясно.
Уточни в своєму наступному опусі, гаразд?
не согласен согласен    Рейтинг: 7
 
kaliostro
25.10.2007 1:20:58
 
adamsGn, Вы не правы в обосновании гнева и раздражения. Им нет оправдания. И при этом Вы во многом справедливы по существу. Бывшие друзья Юли не прощают ей силы и совершенно безнадежно хотят объединиться с ней на основе собственной слабости. Вы не прощаете им слабости и отказываете в том, в чем не отказывала им Юля, в сильном плече. Поэтому в Вашем противостоянии права только Тимошенко, она в отличие от Гаранта, сама, как правда, насквозь маргинальна. И не вина, а беда ее бывших друзей, что они не поверили в ее миссию: привести к власти всюду маргинальную, скрывающуюся на обочине и в подворотнях правду. В одной отдельно взятой Украине. Это почти чудо, но разве не чудо энергия этой хрупкой женщины, практически в одиночку остановившей реализацию путинского проекта в Незалежней. И это при том раскладе, что не только открытые недруги, но и майданные друзья предавали Украину. Совершенно очевидно, не будь этой женщины, все бы уже жили не В, а НА Украине, обменяв свободу всех на газ и наличность для избранных. Когда-то думалось, что Россия (сколько талантов) откроет нечто новое в мировой истории, но нет, «младшая» сестра собою закрыла брешь пустоты в эпицентре борьбы за правду. В замечательное время вступает Украина, время Тимошенко.
не согласен согласен    Рейтинг: 22
 
adamsGn
24.10.2007 23:54:31
 
Нікчемний нарцис мастить всіх брудом, щоб на цьому тлі виглядати значущим. Але ж насправді йому потрібне лише дзеркало, щоб красуватися. Ці графоманівськи спроби таки ж гарні, як гнояки в каліки. Як би ж то добродій читав Гайдеггера трохи далі, ніж заголовок книги, він упізнав багато нового для себе. Зокрема, що гайдеггерова порожнеча це синонім буття. А в Корчинського пустка в голові лише синонім нікчемності його існування. Ну яке ж то буття в провокатора за фахом і штукаря за покликанням? Одне добре, що нарешті вся гниль збирається в однім місці - на Обозі. Не треба буде їх довго шукати, коли прийде час почистити Україну від паразитів.
не согласен согласен    Рейтинг: 15
 
ukraina-forever
24.10.2007 23:08:42
 
Довго Дмитрику будеш Юлю чекати,звикай до товариства Мороза,може фонд який організуєтє,наприклад "Фонд допомоги відставникам КДБ-ФСБ.
не согласен согласен    Рейтинг: 10
 
Александр
24.10.2007 21:38:04
 
Когда-то, накануне выборов 2004 года я ненавидел Корчинского за то, что он "наезжал" на ющенко своей убийственной критикой. А теперь полность поддерживаю Дмитрия Корчинского. Молодец Мужик!!! Так держать. С уважением к тебе Александр
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
лох
24.10.2007 21:18:09
 
А в нас, на політичному узбіччі — я, Волков, Бродський, Наташа, Видрін, і ось нарешті, до нас приєднується Мороз... вітаємо аплодисментами

Дмитре,а чому ти не в суді з ними?
Там знадобилася би твоя красномовність.
І взагалі шановні автори Обозу,
напишіть кому не важко про цю комуно-соціалістичну-вільно-
демократичну-прогресивно-довірчу
коаліцію яка в суді зібралася.
Шикарно цікава тема,а ніхто не висвітлює...
не согласен согласен    Рейтинг: 2
 
Киев Лена
24.10.2007 20:26:31
 
Как уже эти помасранчи надоели, как только человек выскажет свое мнение, не сходное с их, тут визжат, как недорезанные свиньи, Дмитрий ты просто лапочка и умница
не согласен согласен    Рейтинг: 2
 
Віктор
24.10.2007 19:40:14
 
Дмитре зізнайся,хочеш бути месією?Хоч би для тих, хто йде проти інших месій?
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
Alexander
24.10.2007 19:26:19
 
Молодец, Дима, как всегда оригинален. Особенно четко про Януковича.
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
Петро
24.10.2007 18:53:31
 
Ти знову виплив! Давай я продаватиму білети на тебе, тарасика, шуфра..... згоден?
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
Endorfin
24.10.2007 18:08:32
 
Покидьок і запроданець. На палю корчинського. Гівно.
не согласен согласен    Рейтинг: 7
 
Анатолий
24.10.2007 17:51:54
 
Корч хто тебя незнает , -думает что тыумныйю.Хотя и умный ты только для СЕБЯ
не согласен согласен    Рейтинг: 3
 
тигр
24.10.2007 17:38:31
 
Дмитрику, не кожен, хто ледь перестав картавити, одразу стає Українцем. У тебе й раніше пустоти вистачало. Слава Богу, у тобі подібних вдосталь і самоти...
не согласен согласен    Рейтинг: 3
 
Sелянка
24.10.2007 17:25:17
 
Степенвольф:Сравнивай:"Сударыня!Всех более жалею себя,что не лишился руки для славы в Севастополе не быв там вовсе.А прослужил всю кампанию по сдаче подлого провианта,считая низостью"(капитан Лебядкин при помощи Ф.М.Достоевского).Цитирую по памяти,могу немного ошибиться.Чем хуже Корчинский?
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
Степенвольф
24.10.2007 16:58:40
 
Мне это напоминает вирши Шевченка, когда он был особенно пьян. То ли бурмочить, то ли матюгает. А смысл уловить нельзя. Просто не доволен.Всем. Надо все-таки, Димон, конкретнее. надо, чтоб и простой народ понимал, а не только запутавшаяся элита. Или типа элиты. Элитой хочется называть джентльменов, умных-образованных. А не прохиндеев, бывших коммунисточеско-номенклатурнно-комсомольских работников. Породивших криминал, который разбогател и пришел(естественно) к власти. Окремо селянци. Народу, простому або складному, потрибна ризна литэратурка. Ривня Тольстого-Достоевського, Доктороу-Джойса... та ривня мабуть Куркова-Марининой
не согласен согласен    Рейтинг: 4
 
Sелянка
24.10.2007 16:31:09
 
Це справжня література,а не те гімно в палітурках з Петрівки.Браво.
не согласен согласен    Рейтинг: 1
 
Fon_Torbski
24.10.2007 16:29:42
 
Корч,ты уже придумал кару для трёх "евразийских" фуфелов? Накажи их обязательно,как наказал когда-то одесского оратора.На тебя вся надежда!
не согласен согласен    Рейтинг: 4