Последние новости в Украине
Укр
Рус
18 августа 2016 - обновлено в
Новости Украины
Политика

Секрети Конча-Заспи: юпітери та бики

...

«Обоз» вирішив поцікавитися, що нового за минулий рік набудували наші високопосадовці на території державних дач в Конча-Заспі та Пущі-Водиці. В цьому випадку «Обоз» цікавить зовсім не приватне життя наших політиків, адже тут тема інша – «дерибан» державної власності, зокрема землі. Адже при кожному новому будівництві в Конча-Заспі та Пущі Водиці політики використовують схеми, які по суті перетворюють державні дачі в приватні маєтки.

Найяскравіший приклад відчуження – це історія державної резиденції «Межгір’я», яка вся цілком (324 га) в 2007 перейшла до рук Віктора Януковича та його партійної команди.

В часи Кучми велику ділянку від комплексу державних дач Пуща-Водиця (22 га) вдалося відхопити і Віктору Медведчуку. На цій території нині стоять палаци самого Медведчука, Суркіса та дочки Кучми.

Нині «дерибан» продовжується меншими діляночками, але він не припиняється ні на мить.

Схеми різні. Одна з найпопулярніших – укласти інвестиційну угоду з Державним управлінням справами щодо реконструкції житлового фонду, будівництво нового будинку і безкоштовне проживання в ньому, поки витрачені на будівництво кошти не компенсують нараховану оренду. Інша схема засвітилася в скандалі з будівництвом заступника генпрокурора Рената Кузьміна в Пущі-Водиці. Кузьмін уклав з Державним управлінням справами інвестиційний договір, згідно якого все, що він набудує, переходить у його власність, окрім маленької частки – тієї площі, яку займала стара державна дача, що певно розміром з санвузол в новому палаці Кузьміна. Питання землі в договорі замовчувалося. Хоча, за спостереженням журналіста, Кузьмін «скромно» обгородив собі не менше як 1 га землі.

Наши блоги