Берегівчани відзначили Всеукраїнський велодень (ФОТО)

2,1 т.

На центральному майдані міста – площі Кошута, зібралась майже сотня шанувальників двоколісних коней, 50 з яких зареєструвались для участі в різних велоконкурсах.

Першим стартував марафон на дистанцію 11,5 кілометра, від міського Будинку культури до с.Дийда і назад. На вулиці Сейчені провели спринтерські гонки на 525 метрів. Найшвидше здолав їх голова клубу “Біціглі” Михайло Ратушний (51,7 секунди). Другим був Саболч Бунда, який відстав від переможця всього на секунду. Третім фінішував Богдан Цвигун. До слова, його брат Денис став переможцем змагань зі швидкісного катання серед перешкод, подолавши 9 віртуальних воріт за 6,39 секунди, за що отримав у подарунок мобільний телефон. У боротьбі на утримування велосипеда на одному місці не мав собі рівних Олександр Мейсар: він “приборкував” свого двоколісного коня протягом 3 хвилин і 39 секунд й отримав сертифікат на безкоштовне одноразове відвідування термального басейну спорткомплексу “Закарпаття” на двох осіб.

Серед жінок у спринті перші три призові місця вибороли відповідно Ганна Щерба (3), Юлія Сакалош (2) та Ульяна Липей (1). Переможцям вручили пам’ятні Кубки та Грамоти. Їх отримали також наймолодший учасник змагань 5-річний Мігай Терек та найстарший, 69-літній Міклош Черепковський. Хоча і у марафоні, і у спринті брав участь та показав непогані результати 70-річний Іван Продан, відомий спортсмен, тренер і наставник спортсменів з фізичними вадами. Проте, його показники організатори змагань чомусь не помітили.

Прикметною ознакою цьогорічного Велопробігу стала участь в ньому команди бійців АТО, які перебувають в Берегові на реабілітації, та збірної Товариства угорських багатодітних сімей Закарпаття на чолі з його головою Дейнешом Тереком, його дружиною та двома малолітніми синами. Один з них – 5-літній Мігай, як зазначалось вище, був відзначений спеціальним призом.

Лауреатів та всіх шанувальників двоколісних коней вітала заступник міського голови Надія Ловга.

“Сьогодні на площі Кошута зібралось не менше сотні прихильників їзди на велосипеді, щоб привернути увагу берегівчан та їх гостей до цього екологічно чистого виду пересування, здорового й активного способу життя,- акцентувала виступаюча.- Нині Всеукраїнський Велодень об’єднав країну в єдиному пориві створити для велосипедистів цивілізовані й безпечні умови пересування за європейськими стандартами. Сподіваємось, що наступного року нас на цьому майдані буде ще більше.”