УкрРус

Хмельницький легкоатлет вдало дебютував у 10-кілометрівці в Італії

• Хмельницький легкоатлет вдало дебютував у 10-кілометрівці в Італії

Днями у Римі завершився перший в історії командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби. Хмельницький легкоатлет вдало стартував на змаганнях та отримав нагоду покращити свої показники на міжнародному рівні.В Італії змагалися спортсмени 56 країн. Вони розіграли 10 комплектiв нагород в індивідуальному і командному заліку.

До програми було включено дистанції: 10 км для юніорок та юніорів (окремо), 20 км для чоловіків та жінок (окремо), 50 км для чоловіків та жінок (спільний старт і залік).

На чемпіонаті домінували ходоки з Китаю, в доробку яких третина – 10 (7 золотих 2 срібні 1 бронзова) медалей, українці з 2 («срібло» і «бронза») нагородами посіли шосту сходинку змагань.

Успішно виступили вітчизняні чоловіки на дистанції 50 км. Ігор Главан з Київщини подолав її з третім результатом – 3 год. 44,02 с. Іван Банзерук (Волинська область) та Сергій Будза (Київська область) фінішували на 7 та 18 місцях відповідно, що дозволило їм за найменшою сумою місць трьох учасників продемонструвати другий командний результат (28 очок). Попереду – італійці (8 очок), треті – іспанці (33 очки). Легкоатлети отримали також  особисті олімпійські ліцензії у ходьбі на 50 км.

Успішним став старт і для вихованця Хмельницької обласної ДЮСШ 18-річного Едуарда Забуженка. Він з особистим досягненням  42 хв. 58 с двадцятим завершив 10-кілометрівку серед юніорів. Таким чином спортсмен матиме ще змогу в поточному і наступному роках покращити свої показники на міжнародному рівні у цій віковій групі. Нараз хлопець прогресує під наглядом досвідчених фахівців у Київській області.