Хмельницький легкоатлет вдало дебютував у 10-кілометрівці в Італії

522

Днями у Римі завершився перший в історії командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби. Хмельницький легкоатлет вдало стартував на змаганнях та отримав нагоду покращити свої показники на міжнародному рівні. В Італії змагалися спортсмени 56 країн. Вони розіграли 10 комплектiв нагород в індивідуальному і командному заліку.

До програми було включено дистанції: 10 км для юніорок та юніорів (окремо), 20 км для чоловіків та жінок (окремо), 50 км для чоловіків та жінок (спільний старт і залік).

На чемпіонаті домінували ходоки з Китаю, в доробку яких третина – 10 (7 золотих 2 срібні 1 бронзова) медалей, українці з 2 («срібло» і «бронза») нагородами посіли шосту сходинку змагань.

Успішно виступили вітчизняні чоловіки на дистанції 50 км. Ігор Главан з Київщини подолав її з третім результатом – 3 год. 44,02 с. Іван Банзерук (Волинська область) та Сергій Будза (Київська область) фінішували на 7 та 18 місцях відповідно, що дозволило їм за найменшою сумою місць трьох учасників продемонструвати другий командний результат (28 очок). Попереду – італійці (8 очок), треті – іспанці (33 очки). Легкоатлети отримали також  особисті олімпійські ліцензії у ходьбі на 50 км.

Успішним став старт і для вихованця Хмельницької обласної ДЮСШ 18-річного Едуарда Забуженка. Він з особистим досягненням  42 хв. 58 с двадцятим завершив 10-кілометрівку серед юніорів. Таким чином спортсмен матиме ще змогу в поточному і наступному роках покращити свої показники на міжнародному рівні у цій віковій групі. Нараз хлопець прогресує під наглядом досвідчених фахівців у Київській області.