17-річний футболіст "Барселони" встановив рекорд сторіччя

16,4 т.
17-річний футболіст 'Барселони' встановив рекорд сторіччя

Півзахисник "Барселони" Ламін Ямаль став першим футболістом до 18 років, який зробив найбільшу кількість результативних дій у XXI столітті. 17-річний гравець відзначився двома гольовими передачами у матчі 4-го туру Ла Ліги проти "Вальядоліда".

Відео дня

На 24-й хвилині Ямаль допоміг Роберту Левандовськи зробити рахунок 2:0, а на 72-й хвилині асистував Рафіньє (5:0). Підсумковий рахунок зустрічі 7:0.

В активі Ямаля 14 результативних дій, у 42 матчах чемпіонату Іспанії: забив 6 м'ячів та зробив 8 асистів. Таким чином Ламін випередив Бояна Кркіча (10 голів + 3 передачі).

20 серпня 2023 року Ламін вперше потрапив у стартовий склад "Барселони" на гру чемпіонату Іспанії проти "Кадіса" (2:0), у віці 16 років і 38 днів став наймолодшим гравцем Ла Ліги у XXI столітті, який розпочав матч з перших хвилин .

З того часу за основну команду провів 55 поєдинків у синьо-гранатовій футболці, відзначившись 8 голами та 13 результативними передачами у всіх турнірах.

Як повідомляв OBOZ.UA, гол Ямаля у ворота збірної Франції було визнано УЄФА найкрасивішим на чемпіонаті Європи з футболу. Ламін, забивши у півфіналі, став наймолодшим автором забитого м'яча у фінальній стадії Євро у віці 16 років та 362 днів.