Беленюк із феєричної перемоги стартував на Олімпіаді-2024

Жан Беленюк

Олімпійський чемпіон Токіон-2020 Жан Беленюк переможно стартував на Іграх-2024 у Парижі у змаганнях з греко-римської боротьби. У ваговій категорії до 87 кілограмів наш співвітчизник виграв протистояння у представника Китаю Цяля Хайтао – 7:1.

Поєдинок вийшов не найпростішим для українця. У першому періоді він придивлявся до опонента і навіть отримав попередження за пасивність, яке призвело до того, що китаєць заробив очко, а Жана судді перевели в партер.

Жан Беленюк

Втім, Беленюк дуже впевнено відзахищявся та не дав супернику набрати очки. Після хвилинної перерви український борець повністю заволодів ініціативою.

Спочатку Жан своєю активністю придушив Хайтао, змусивши його повністю зосередитися на обороні. В результаті вже китайця відправили на підлогу, чим наш співвітчизник блискуче скористався. Він здійснив у партері одразу три вдалі прийоми, заробивши шість очок.

Спокійно відборовшись у стійці, Беленюк довів бій до впевненої перемоги і вийшов до чвертьфіналу, де його суперником був Нурсултан Турсинов з Узбекистану. Українець із камбеком пробився до наступного кола. Зазначимо, що у ваговій категорії до 67 кг також з перемоги розпочав виступ Парвіз Насібов, який з рахунком 3:2 пройшов суперника із Сербії.

Як повідомляв OBOZ.UA, на Олімпійських іграх склалася унікальна ситуація у змаганнях з греко-римської боротьби.