Еліта близька: збірна України вийшла до півфіналу Євробаскету U-20

4,3 т.

Юнацька збірна України з баскетболу вийшла до півфіналу чемпіонату Європи U-20 в дивізіоні В і ще на крок наблизилася до повернення до еліти. Підопічні тренера Валерія Плеханова пробилися до четвірки найкращих на турнірі завдяки шаленій перемозі над Грузією – 85:76.

Відео дня

Наші хлопці в цій грі лише одного разу дозволили супернику вести в рахунку. На перших хвилинах стартової чверті грузинські баскетболісти отримали фору у три пункти, але "синьо-жовті" миттєво нівелювали це відставання, а потім поступово стали накручувати власну перевагу.

До великої перерви лідерство в рахунку для збірної України сягнуло десяти пунктів. Після повернення на паркет команда Плеханова навіть не думала скидати обертів та в третій 10-хвилинці перестріляла грузинів 28:19.

Маючи "+19" на табло перед вирішальною чвертю, українці дещо розслабилися. Суперники миттєво цим скористалися і стали стабільно набирати очки. Це призвело до того, що за 42 секунди до фінальної сирени Грузія скоротила відставання до чотирьох пунктів. Проте тактика фолу на останніх миттєвостях гри не принесла їй успіху і в підсумку перемогу святкували українці.

Наші хлопці забезпечили собі мінімум гру за третє місце, а сами три найкращі команди Євробаскету в дивізіоні В піднімуться в класі. У півфіналі суперниками "синьо-жовтих" стануть Нідерланди.

Чемпіонат Європи U-20. Чоловіки, Дивізіон В

Пітешті, Румунія. 1/4 фіналу

Україна – Грузія – 85:76 (16:13, 23:16, 28:19, 18:28)

Україна: Скутєльнік 18 + 2 перехоплення, Холод 17 + 9 підбирань, Колаволе 8 + 5 передач + 4 підбирання + 2 перехоплення, Сипало 7 + 4 підбирання, Ніколайчук 6 + 6 підбирань — старт, Кабанов 12, Карасьов 8 + 4 підбирання, Кличко 7 + 5 підбирань, Величко 2, Чорногрицький 0, Новіков 0