Героїня Олімпіади. Легкоатлетка з Бутану майже пішки завершила марафон, програвши півтори години чемпіонці. Відео

41,8 т.

Бутанська бігунья Кінзанг Лхамо стала справжньою героїнею Олімпіади-2024 у Парижі. 26-річна спортсменка фінішувала 80-ю та останньою на марафоні (42 км), відставши від переможниці (нідерландки ефіопського походження Сіфан Хассан) на півтори години.

У той час, коли Лхамо, єдина жінка у складі збірної Бутану і прапороносець своєї країни на церемонії відкриття, перетинала фінішну межу, її підтримував весь Париж.

Варто зазначити, що у певні моменти дистанції бутанській легкоатлетці доводилося йти пішки, але вона не здавалася і все ж таки завершила змагання з часом 3:52:59.

Відео дня

Лхамо спеціалізується на ультрамарафонах. У 2024 році їй було надано універсальну ліцензію для представлення Бутану в марафоні на Олімпійських іграх. Це було її перше змагання за межами своєї країни. Готуючись до заходу, Лхамо тренувалася у Тхімпху за допомогою Федерації аматорського спорту Бутану.

Для довідки : Бутан - держава в Південній Азії в Гімалаях, розташована між Індією та КНР. Населення на 2017 рік – 760 000 осіб.

Україна у жіночому марафоні представлена не була. Найдовшою дистанцією ОІ-2024, на якій виступили українки, стала змішана естафета у марафоні. Іван Банзерук та Людмила Оляновська фінішували на 17-му місці.