Гравця збірної України винесли з поля, але команда Реброва зуміла вирвати нічию у Чехії

Після першої перемоги у нинішній Лізі націй над Грузією Україна у Вроцлаві приймала Чехію, якій програла у Празі з рахунком 2:3. Щоб залишатись у боротьбі у своїй групі, команда Сергія Реброва мала брати реванш і перегравати підопічних Івана Гашека. Тим паче поле на "Тарчинські Арена" виглядало розкішно на фоні города у Познані. Однак чехи тиснули на "синьо-жовтих" і першими відкрили рахунок, а українці хоч і бились до кінця, вирвали лише нічию – 1:1.

У порівнянні з переможним поєдинком проти Грузії у старті вийшов багаторічний лідер "Шахтаря" Тарас Степаненко, який на позиції "руйнівника" в опорній зоні замінив дебютанта збірної Івана Калюжного, що виграв 11 з 15 єдиноборств. І це стало найкращим показником в усіх матчах національної команди у 2024 році.

Збірна України. Джерело: УАФ

Але з чехами Ребров зробив ставку на досвідченого Степаненка, довіривши йому і капітанську пов'язку. Також з перших хвилин вийшов і Артем Довбик, який пропустив передматчеве тренування.

Але Чехія не збиралась чекати, доки розгойдаються і розбіжаться футболісти збірної України. Гості, не дивлячись на свій номінальний статус, з перших хвилин щільно, агресивно і високо пресингували "синьо-жовтих", не даючи їм спокійно перейти навіть центр поля, не кажучи вже про свій штрафний.

Україна - Чехія. Джерело: УАФ

А Соучек блокував автора переможного голу з грузинами Михайла Мудрика, який на стартовому відрізку не міг повноцінного розігнати атаку своєї команди. За виключенням моменту на 5-й хвилині, коли гравець "Челсі" виводив на ударну позицію Шапаренка, але той з дев'яти метрів пробив вище цілі.

Тому господарі поля почали зриватися на дальні передачи до чужого штрафного, сподіваючись, що хтось таки переправить м'яч до сітки воріт. Зокрема Довбик.

На 10-й хвилині у штрафній України почалась пожежа після потужного удара Шульца, який вже засмучував нашу збірну. Трубін відбив перед собою, а Забарний чекав, що Анатолій підбере, і не помітив суперника за своєю спиною. Добре, що той не зміг пробити, і "синьо-жовті" встигли винести снаряд від своїх воріт.

Тим часом до наших воріт почав пристрілюватися Черв. І на 18-й хвилині досяг свого. Після подачі кутового Конопля вибив м'яч за межі штрафного майданчика, але першим на підбор встиг чех. І буквально в один дотик метрів з 23-х Черв відправив снаряд у порожній кут воріт Трубіна, який був закритий футболістами і не бачив напрямок удару.

Черв забив, але стадіон у цей момент більше хвилювався не через пропущений м'яч, а за здоров'я Гуцуляка, який дуже жорстко зітнувся головами із Соучеком на лінії воротарської, і на поле швидко побігли українські лікарі. Здавалось, що півзахисник "Полісся" навіть втратив свідомість, але, на щастя, коли його забирали з поля на ношах, футболіст був при тямі.

Олексій Гуцуляк не зумів дограти матч.

Замість Гуцуляка на поле вимушено вийшов Зубков, а Ребров скористався паузою, щоб провести "оперативку" з Судаковим і покращити дії своїй команди у нападі. І на 24-й хвилині Мудрик нарешті розпочав усвідомлену і небезпечну атаку України, але через непорозуміння ніхто не зміг пробити ані у штрафному, ані за його межами.

На 27-й хвилині дуже гарний контрвипад розігнав свіжий Зубков, наші футболісти протягли м'яч до чужої штрафної, але також не змогли вижати такий важливий гол. А уже у наступній атаці чеський оборонець за допомогою руки блокував потужний удар Судакова, однак суддя не став фіксувати порушення через те, що оборонець не встиг би її прибрати.

Олександр Зубков вийшов на заміну у першому таймі. Джерело: УАФ/Дан Балашов

Треба сказати, що після млявого початку команди Реброва десь з середини тайма гра пішла вже на зустрічних курсах – від одних воріт до інших. У діях "синьо-жовтих" почала відслідковуватись якась думка, а у володінь Коваржа виникало все більше небезпечних моментів. Однак боротьбу у центрі поля українці візуально програвали, а потім знову дозволили супернику увімкнути пресинг.

Правда, був у нас шанс піти на перерву з нічийним рахунком. На 43-й хвилині Таловєров і Судаков зуміли організувати момент для Мудрика, але футболіст "Челсі" пробивав з гострого кута, воротар встиг правильно зайняти позицію і забрати м'яч.

А на 45+2-й хвилині чехи ледь не подвоїли перевагу, змусивши ахнути стадіон, адже після суперсейву Трубіна Вітік зіграв на добиванні та переправив м'яч у сітку, однак рефері скасував гол через офсайд. А при 0:2 було б вже зовсім сумно, хоча, звісно, не безнадійно.

Як регулярно трапляється останнім часом зі збірної України, у другому таймі ми побачили вже зовсім іншу команду. "Синьо-жовті" вийшли на газон з абсолютно іншим настроєм, і на 50-й хвилині Конопля, який несподівано опинився на позиції форварда, змусив суперника зіграти рукою у власному штрафному. І суддя впевнено вказав на пенальті.

Через протести чехів довелося звернутись до VAR, але дива для гостей не сталося. Арбітр залишив покарання. А Довбик дуже спокійно розвів м'яч і воротаря по різним кутам – 1:1.

Артем Довбик. Джерело: УАФ

Гол став справжнім каталізатором для "синьо-жовтих", атаки одна за одною накатували на ворота гостей. На 69-й хвилині у штрафному чехів вже почалась паніка, адже вони не могли зупинити Судакова і Довбика, і колективу Гашека довелось виносити снаряд просто за межі поля.

В останні 20 хвилин основного часу українці намагалися організувати штурм воріт Коваржа, однак на 77-й хвилині вкрай небезпечно огризнулися чехи. Трубін з першої спроби не зумів зафіксувати м'яч після удару, але кинувся на нього і дістався раніше за опонента.

Було видно, що чехи фізично підсіли, на активний пресинг вже не вистачало ресурсу, і в кінцівці вони переважно відбивались. У складі України активно увійшов у гру Роман Яремчук, але після його спроб м'яч не влучав у створ.

Георгій Судаков у матчі з Чехією. Джерело: УАФ/Дан Балашов

На 81 хвилині небезпечний момент для України створив активний Зубков. Коваржу довелось відбивати м'яч кулаками після потужного прямого удару Олександра зі штрафного, але переправити снаряд у сітку ніхто не зумів.

Вже на 4-й компенсованій хвилині Мудрик не поцілив у ближній кут воріт чехів після передачі від Яремчука. І це була остання можливість змінити рахунок на табло на свою користь. Українці не здавалися до самого кінця, але поєдинок закінчився мировою, яка нас не влаштовує.

Збірна України відігралась у матчі з Чехією. Джерело: УАФ/Дан Балашов

Після 1:1 у Вроцлаві Чехія с 7 очками очолила групу, у Грузії і Албанії – по 6 очок, і Україна замикає квартет з 4 балами. Надія на два матчі у листопаді у нас залишається, але команді Реброва доведеться розв'язати складну задачу і сподіватися на сприятливі результати у двобоях суперників.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що названо головну проблему збірної України в матчі з Чехією.