Драма останніх хвилин! Іспанія – Англія: хроніка та результат фіналу Євро-2024

Збірні Англії та Іспанії билися у вирішальному матчі чемпіонату Європи з футболу, який завершився у Німеччині. Команди вперше зустрічалися у фіналі великого турніру, а для британців це була друга поспіль битва за золото континентальної першості.

Зустріч у неділю, 14 липня, приймав Олімпійський стадіон у Берліні. OBOZ.UA вів онлайн-трансляцію матчу Іспанія – Англія.

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ ІСПАНІЯ – АНГЛІЯ

Євро-2024. Фінал

Берлін, Олімпійський стадіон

Головний арбітр: Франсуа Летесьє (Франція), арбітр VAR: Жером Брізар (Франція)

Іспанія – Англія – 2:1

Голи: Вільямс, 47, Оярсабаль, 87 – Палмер, 73

_______________________________

90+5. Все! Іспанія виграє чемпіонат Європи!

90+4. Фол Іспанії в атаці.

90+3. Пішов штурм.

90+1. ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Воткінс небезпечно зіграв.

90. Який момент!!! Після кутового Ольмо з лінії воріт вибиває м'яч після удару Райса!

88. Повтор підтверджує гол!

87. 2:1!!! Цілком проста комбінація від іспанців завершилася ударом Оярсабаля метрів із п'яти! Але! Підозра поза гри!

85. Нині ми маємо повну домінацію іспанців.

83. ЗАМІНА. Начо виходить. Ле Норман пішов.

82. Пікфорд! Ще один сейв після удару Ямаля із 12 метрів!

80. Англія на цьому турнірі забиває виключно на індивідуальній майстерності тих, хто б'є.

79. Фабіан Руїс пробивав після кутового. У захисників.

77. Заспівали фанати британської команди.

75. Іспанці зараз паралізовані.

73. 1:1!!! Що діється! Атака Англії завершилася пасом на Беллінгема, який як міг покотив на 20 метрів на Палмера, а той уклав у дальній кут!

72. Офсайд в іспанців.

70. ЗАМІНА. Палмер змінив Мейну.

68. ЗАМІНА. Мората йде, Оярсабаль у грі.

66. Який момент! Яка атака! Іспанці в три паси вивели на удар Ямаля, а той пробивав у дальній кут із 20 метрів. Пікфорд тягне!

64. Беллінгем гарно розвернувся, пробив з-за штрафного майданчика. У рекламні щити.

63. Захисники зняли навіс Фодена зі штрафного.

61. ЗАМІНА. Нічого собі! Кейн іде. Воткінс у грі.

59. Починає Англія провалюватись у захисті.

58. Саутгейт думає, що робити.

56. Вільямс з 20 метрів пробиває повз штангу.

55. Мората навіщось зважився на удар метрів із 23-х замість пасу ліворуч. І влучив у захисника.

53. ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Стоунз відверто прихопив Субіменді.

51. Англія змушена тиснути. А Іспанія зараз відкотилася до воріт Сімона.

49. Мората пробиває з 12 метрів! Неточно.

47. 1:0!!! Забиває Іспанія! Довели м'яч до Ямаля, той віддав на Вільямса, а Ніко дуже зряче пробив у дальній кут метрів із 10.

ДРУГИЙ ТАЙМ РОЗПОЧАВСЯ! Іспанці ввели м'яч у гру!

46. ЗАМІНА. Субіменді виходить замість Родрі. Ось це так!

22:58. Повертаємось до Берліна.

22:56. Поки що, на наш погляд, англійці ближчі до підсумкової перемоги.

22:49. 4-3 за ударами, але в площину влучали один раз тільки англійці.

22:48. ПЕРЕРВА.

45+2. Свистить рефері.

45+1. Удар у площину від Англії. Фоден з гострого кута бив. На місці Сімон.

45. Ух! Беллінгем обікрав Карвахаля і віддав на Кейна. Той пробивав із 20 метрів, але влучив у захисника.

44. Ще один кутовий був у Іспанії. Знову без удару.

42. Дуже добре сьогодні Англія працює без м'яча.

40. Ямаля, Вільямса поки що не особливо видно.

38. Наразі якийсь односторонній футбол пішов. Але де удари, Іспанія?

36. Ольмо пробивав з-за штрафного майданчика. Кейн перехопив.

33. Поки що досить нудний фінал.

31. ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ольмо вставив шипами Райсу.

30. До речі, підходи англійців до воріт Сімона виглядають гостріше, ніж у іспанців.

27. Перевага в іспанців. але моментів і навіть ударів немає.

25. ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Кейн дуже небезпечно влетів у суперника.

24. Карвахаль зірвав контратаку англійців і почав терти кулаками під очима – мовляв, не нийте та картки не випрошуйте.

23. Пікфорд забрав навіс на Морату.

22. Порушили правила в атаці іспанці.

20. Іспанія практично лише лівим флангом атакує.

17. Райс намагався пробити. Захисник блокує.

15. Ух! Пустили Вокера флангом, тот прострілював, але Ляпорт зіграв.

13. Ле Норман у падінні через себе пробив неточно.

11. Сака фолить в атаці.

9. Намагається Англія зараз активність конкурента погасити.

8. Непогану комбінацію розігрували Мората та Вільямс, але захисники не дали пройти до воріт.

6. Кутовий був у Іспанії. Без удару.

4. Поки що іспанці практично весь час із м'ячем.

2. Дуже різкий старт від англійців. Пресингують.

МАТЧ РОЗПОЧАВСЯ! Англія розіграла із центру поля!

3 ХВИЛИНИ ДО МАТЧУ. Гімни країн відіграли.

5 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Гарно було над Берліном.

6 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Виходять гравці на поле!

10 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Стадіон майже повністю білий. Ну, себто за Англію.

13 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. У нас церемонія відкриття фіналу триває.

15 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Все готове до старту гри!

25 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Саутгейт знову вирішив грати у три центральні.

35 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Народ у Манчестері зібрався на перегляд гри.

45 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Футболісти вийшли розминатися.

65 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. В Англії теж все нудно і передбачувано зі складом.

75 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Цікаво, що фінал Євро лише двічі переходив у серію пенальті. На першості-2020 та на турнірі-76. До речі, останній – єдиний випадок в історії, коли команда, що програла, забила більше одного гола. У 2016-му вирішальний матч ЧЄ вперше подарував 0:0 в основний час...

90 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Команди на стадіоні вже.

105 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Ріо Ферндінанд вже готовий до роботи на фіналі.

105 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Іспанія вже оголосила стартовий склад. Все прогнозовано абсолютно.

120 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Іспанська федерація вже оголосила, що продовжить контракт із де ла Фуенте. До 2028 року.

140 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. О, до речі. Ламіну Ямалю вчора виповнилося 17... Сьогодні він стане наймолодшим учасником фіналу Євро в історії.

140 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Арена готова до битви.

150 ХВИЛИН ДО МАТЧУ. Атмосфера у Берліні.

3 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Так, давайте згадаємо, що наступний ЧЄ відбудеться одразу у п'яти країнах – Англії, Шотландії, Вельсі, Ірландії та Північній Ірландії.

3 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Паб у Глазго топить за всіх суперників англійців на Євро.

4 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Тайсон Ф'юрі записав звернення до збірної Англії. Просить повернути титул додому.

6 ГОДИН ДО МАТЧУ. У Берліні сьогодні розкішні +24.

9 ГОДИН ДО МАТЧУ. Трофей уже у Берліні.

10 ГОДИН ДО МАТЧУ. До речі, іспанці у разі перемоги вийдуть на чисте перше місце за кількістю трофеїв на Євро, обійшовши Німеччину.

12 ГОДИН ДО МАТЧУ. А ось і день фіналу настав!

24 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. Тренер Іспанії де ла Фуенте на всю піарить Ямаля... Каже, якщо помиляється, то він землянин. Хоча пацан ще нічого особливого не зробив.

24 ГОДИНИ ДО МАТЧУ. В Іспанії не зіграє Педрі, якого брутально у чвертьфіналі вирубав Кроос. Натомість повертаються Карвахаль та ле Норман.

1 ДЕНЬ ДО МАТЧУ. Саутгейт ще активно скаржиться на критику. Каже, три роки тому країна більш радісно сприйняла вихід у фінал Євро...

1 ДЕНЬ ДО МАТЧУ. Гарет Саутгейт не планує залишати свою посаду незалежно від результату поєдинку.

1 ДЕНЬ ДО МАТЧУ. Кажуть, народ більше топитиме за Іспанію.

1 ДЕНЬ ДО МАТЧУ. Англія ще ніколи у своїй історії не вигравала ЧЄ. В Іспанії три перемоги та звання єдиної збірної в історії, яка зуміла захистити звання чемпіона.

2 ДНІ ДО МАТЧУ. На поєдинок призначено 35-річного арбітра Летесьє. Він встановив рекорд ЧЄ.

2 ДНІ ДО МАТЧУ. Вітаємо всіх шанувальників футболу! Євро-2024 наближається до свого завершення. Скоро ми дізнаємось нового чемпіона континенту.

Іспанія та Англія довели статус одних із головних фаворитів турніру. "Фурія роха" взагалі встановила на першості історичний рекорд змагань, вигравши шість матчів.

На континентальних першостях команди востаннє зустрічалися 1996 року. Тоді англійці, які приймали турнір, обіграли суперників у чвертьфінальній серії пенальті після безгольових 120 хвилин. Усього ж Іспанія та Англія провели 27 матчів – 10 виграла "фурія роха", 13 – "три леви".

Як повідомляв OBOZ.UA, у півфіналі Євро-2024 між збірними Нідерландів та Англії відбулася "абсолютна ганьба".