Історичний день для України на Паралімпіаді-2024. Підсумки 5 вересня

3,5 т.

Паралімпійська збірна України у четвер, 5 вересня, здобула дві золоті, дві срібні та п'ять бронзових нагород Паралімпіади-2024. Це дозволило нашій команді за підсумками 8-го дня змагання закріпитися на 7-му місці в загальномедальному заліку. У скарбничці нашої команди 61 медаль (13+18+21).

Відео дня

Історичний успіх Україна оформила у голболі (гра 3х3, де повністю сліпі атлети намагаються у ворота суперника закинути м'яч, у який вбудовані дзвіночки).

Наша команда вперше виграла медаль у цьому виді спорту на рівні Паралімпіад. У фіналі українці лише в овертаймі поступилися Японії (4:3).

Ще одну історичну нагороду приніс Україні Андрій Баль у гендбайку – різновиди велоспорту, в якому спортсмени змагаються сидячи та керують руками. 38-річний уродженець Львівщини став третім.

"Золото" у дзюдо виборола Наталія Ніколайчук. У ваговій категорії до 48 кг у категорії J1 (порушення зору) 37-річна атлетка з Рівненщини здобула першу за 8 років золоту медаль у цьому виді спорту на рівні Паралімпійських ігор.

Ще одну золоту нагороду у скарбничку "синьо-жовтих" принесла легкоатлетка Марія Помазан. 35-річна запорожанка у класі F35 (спортсмени з помірною поразкою ніг та слабкими порушеннями рухів чи координації тулуба та рук) штовхнула ядро на 12.75 метра.

Також в активі України "бронза" у мікст естафеті у плаванні 4х50 м комплексним стилем. Фінальний заплив українці закінчили із європейським рекордом (2:31.53 хвилини).

Чергову медаль здобула легкоатлетка Оксана Ботурчук. У фіналі 100-метрівки вона разом із гайдом Микитою Барабановим фінішувала другою із результатом 12.17 секунд. Напередодні у 400-метрівці вона була третьою.

Плавець Данило Чуфаров став бронзовим призером на дистанції 100 метрів брасом (клас SB11), а дзюдоїст Давид Хорава тріумфував у "бронзовій" сутичці у вазі 60 кг у класі J2 (частково зрячі).

Як повідомляв OBOZ.UA, збірна України в середу, 4 вересня, здобула чотири золоті нагороди Паралімпіади-2024.