Матч Євро-2024 завершився рекордом, який неможливо побити

Збірні Португалії та Словенії стали авторами історичного рекорду у матчі 1/8 фіналу чемпіонату Європи з футболу, який у ці дні проходить на полях Німеччини. Командам для визначення переможця забракло 120 хвилин ігрового часу і вони провели найкоротшу серію пенальті в історії континентальних та світових першостей.

Про це інформує аналітичний портал Opta. Суперникам знадобилося лише шість ударів у післяматчевій перестрілці 11-метрових, щоб розіграти путівку до чвертьфіналу Євро-2024. Це рекордно низька кількість пробитих пенальті у серіях і взагалі мінімально необхідна для її завершення, тобто досягнення португальців та словенців залишиться вічним.

Діого Кошта виграв серію пенальті
Облак узяв пенальті від Роналду.

Зазначимо, що голкіпер португальців Діого Кошта став першим в історії, хто відбив одразу три 11-метрових суперників і жодного разу не пропустив у серії. Португалія виграла 3:0 і вийшла до чвертьфіналу Євро-2024.

До цього на чемпіонатах Європи збірні Хорватії та Туреччини визначили учасника півфіналу першості-2008 за сім ударів. Тоді "клітчасті" сенсаційно програли 1:3.

На чемпіонатах світу відповідний рекорд встановили збірні Німеччини та Мексики на мундіалі 1986 року. Тоді європейцям теж вистачило семи пенальті, щоб пройти до чвертьфіналу, у фіналі якого вони програють Аргентині.

Кріштіану Роналду під час матчу. Джерело: Федерація футболу Португалії
Сітка плей-оф Євро-2024. Джерело: Wikipedia

Як повідомляв OBOZ.UA, капітан збірної Португалії Кріштіану Роналду оголосив про те, що виступає на своєму останньому чемпіонаті Європи у кар'єрі.