Україна виграла перше "золото" Паралімпіади. Його здобув плавець із Маріуполя

3,6 т.
Україна виграла перше 'золото' Паралімпіади. Його здобув плавець із Маріуполя

Український плавець Олександр Комаров став переможцем Паралімпійських ігор 2024 року в Парижі на дистанції 100 метрів вільним стилем серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату. Ця перша золота медаль для нашої країни на змаганнях.

Відео дня

36-річний спортсмен, який напередодні здобув "бронзу" на 200-метрівці та відмовився фотографуватися поряд із росіянином Кирилом Пульвером на нагородженні, показав перший результат із паралімпійським рекордом. Уродженцеві Маріуполю знадобилося 1,07.77 хвилини для подолання дистанції.

Українець на 45 сотих випередив представника Китаю Чиндженг Гуо та на півтори секунди того ж таки Пульвера. Це "золото" моментально підняло нашу країну до топ-10 медального заліку.

Зазначимо, що Комаров виступить ще у трьох дисциплінах – 50 метрів вільним стилем, 100 метрів на спині та у змішаній естафеті 4х50.

Для Олександра це перша найвища нагорода Паралімпійських ігор в індивідуальних запливах. До цього він був переможцем Ріо-2016 разом із командою в естафеті 4х100.

Як повідомляв OBOZ.UA, Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) відмовлявся затверджувати форму збірної України через карту країни із Кримом. А нашим спортсменам влаштували овації на церемонії відкриття Ігор.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Чи не ведіться на фейки!