Трагедія Роналду у чвертьфіналі Євро-2024: Франція проповзає до півфіналу, взагалі не забиваючи з гри

Вже у чвертьфіналі Євро-2024 глядачі побачили інтригуюче та непередбачуване протистояння збірних Франції та Португалії, які зустрічалися у фіналі чемпіонату континенту у 2016 році, і тоді "Обрані" без Кріштіану Роналду несподівано переграли фаворитів турніру. Але на арені в Гамбурзі французи взяли реванш, холоднокровніше відпрацювавши у серії 11-метрових після 0:0 у основний та додатковий час.

Востаннє суперники перетиналися на Євро-2020, і тоді у поєдинку на груповому етапі не змогли виявити найсильнішого – 2:2. На цьому чемпіонаті французи підійшли до чвертьфіналу без голів з гри – за три зустрічі у групі та одну у плей-офф підопічні Дідьє Дешама відзначились двома автоголами та одним м'ячем із пенальті.

І хоча Франція у букмекерів вважалася фаворитом поєдинку, у першому таймі команди по черзі володіли ініціативою. Глядачі побачили багато боротьби, і особливо у виконанні 41-річного захисника збірної Португалії Пепе, який буквально з'їдав молодших опонентів.

Однак при такій кількості індивідуально сильних майстрів перша половина не рясніла небезпечними, а тим більше дійсно гольовими моментами. Найгострішими були атаки з-за меж штрафного майданчика. Так, Кошта потягнув дальній удар Ернандеса, а на 42-й хвилині Бруну Фернандеш пробив штрафний вище стінки суперника, але і вище воріт. Хоча всі чекали, що проб'є Роналду.

У першій половині Португалія більше мала м'яч – 60% на 40%. Щоправда, Франція завдала на один удар по воротах більше – три проти двох.

Значно цікавішим і бадьорішим вийшов другий тайм. На 50-й хвилині португальці дали пробити у своєму штрафному майданчику Кілліану Мбаппе, але Діогу Кошта встиг зреагувати і забрати м'яч. Тоді як атаки Португалії розвивалися в основному лівим флангом, але до певного моменту їм не вистачало фінального удару.

На 61-й хвилині вже французький воротар врятував свою команду після удару Бруну Фернандеша, а потім Конселу небезпечно пробивав лівою, але не влучив у ствір. І це був перший такий надзвичайно нервовий момент для підопічних Дешама.

А потім пожежа у штрафному майданчику Франції виникла вже на 63-й хвилині – Вітіньо розстрілював Меньян з лінії воротарського майданчика, потім намагався заштовхати снаряд у ворота Роналду, але "ле бле" буквально кинулися в ноги Кріштіану.

Але й французи вкрай небезпечно огризалися, бо там вистачає швидких виконавців. На 66-й хвилині в результаті швидкої контратаки на ударний момент вивели Коло Муані, який постарався пробити повз воротаря, але Рубен Діаш кинувся під м'яч, який відскочив від ноги захисника "Манчестер Сіті" та розминувся з воротами.

На 70-й хвилині Камавінга не влучив із чотирьох метрів після того, як отримав м'яч рикошетом від захисника, а потім снаряд уже розминувся з дев'яткою після спроби Дембеле.

Останні 15 хвилин основного часу проходили в обопільних контратаках, останню з яких завершував ударом Мбаппе, але голкіпер Португалії легко нівелював цю загрозу. І матч перетік до екстратайму – четвертого на Євро-2024.

А додатковий час розпочався з гольового моменту у Роналду, який знаходився в центрі чужого штрафного майданчика, але португальцю довелося тягтися до снаряда і удару не вдалося. А на 102-й хвилині вже захисник Франції Дайот Упамекано заблокував м'яч, який летів у сітку після атаки Леау.

Жодна з команд не хотіла доводити справу до пенальті. Хоча Португалія у 1/8 фіналу пройшла Словенію саме у серії 11-метрових, це все одно футбольна лотерея. А Франція взагалі останній раз пробивала пенальті у фіналі ЧС-2022 і програла Аргентині. Але як не намагалися португальці та французи, у ігровий час глядачі забитих голів так і не побачили.

А футбольна лотерея видала щасливий квиток до півфіналу до Іспанії збірній Франції, представники якої забили всі свої 11-метрові. А ось у Португалії у штангу влучив Жоао Фелікс. І на Кріштіану Роналду не було обличчя, адже це Євро позиціонувалося як останнє для нього та найстаршого гравця чемпіонату континенту Пепе.

І вперше Кріштіану залишає Євро без забитого м'яча, хоч і залишається найкращим бомбардиром в історії турніру з 14 голами.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що побоїще Іспанії та Німеччини у чвертьфіналі Євро-2024 завершилося переможним голом на останніх хвилинах екстра-тайму.