У Росії "альтернативну Олімпіаду" виграв спортсмен, якого навіть не було на змаганнях. Відео

87,6 т.
У Росії 'альтернативну Олімпіаду' виграв спортсмен, якого навіть не було на змаганнях. Відео

Литовський борець Андрюс Мажейка виграв Ігри БРІКС, які проходять у Росії, та які місцеві пропагандисти пафосно називають "альтернативною Олімпіадою", водночас спортсмен навіть не був присутній у вирішальній сутичці. Сам фінал у дисципліні "кореш" (боротьба на поясах) відбувся без жодного учасника.

Відео дня

Як повідомляє Агентство, Мажейка був єдиним спортсменом з Литви, виступав він у ваговій категорії до 85 кг. Перший бій на стадії 1/4 фіналу він програв борцю з Казахстану Аділету Жанбирші, оскільки не з'явився на змагання, внаслідок чого вилетів у втішну сітку турніру.

У втішному поєдинку литовцю дістався румун Степан Карасени, котрий також не з'явився на змаганнях. Судді присудили перемогу Мажейці, завдяки чому він вийшов у фінал, де боровся за 3-5 місця. Тут литовець програв представнику Киргизстану Анвару Муратбеку Уулу з рахунком 0:5.

Андрюс Мажейка (Andrius Mažeika) – реальний борець із Литви. Литовське видання LRT намагалося зв'язатися з ним, щоб дізнатися, чи він брав участь в іграх БРІКС, проте додзвонитися не змогло.

У федерації боротьби Литви повідомили, що ніхто не делегував спортсмена на змагання до Росії. Більше того, президент федерації Гедрюс Дамбраускас заявив, що востаннє бачив спортсмена понад два роки тому і що той із початку 2021 року не займається спортом професійно.

Тренер спортсмена у Литві Сергій Касимов також повідомив LRT, що Мажейка вже три роки не тренується через травму спини і не міг поїхати до Росії.

"Можливо вони фальсифікують ці протоколи, щоб показати, що в них бере участь більше країн. На 99,9% впевнений, що він туди не ходив, подзвоню сам і дізнаюся, чи він там був", - сказав Касимов.

У розмові з Агентством Касимов сказав, що поки не розібрався в ситуації.

Як повідомляв OBOZ.UA, 17 червня росіянин виграв Ігри БРІКС у Росії, будучи єдиним на турнірі.