Україна у надважкому матчі зі зникненням освітлення дотиснула Грузію і здобула першу перемогу в Лізі націй

5 хвилин
2,6 т.

Дві поразки на старті Ліги націй дещо сенсаційно перетворили збірну України на аутсайдера своєї групи, тому у матчі з Грузією підопічним Сергія Реброва було необхідно набирати очки. У третьому турі у Познані "синьо-жовті" зустрічались з лідерами квартету під керівництвом француза Віллі Саньоля і таки зуміла перервати свою чорну серію, перемігши завдяки голу Мудрика – 1:0.

Відео дня

Треба сказати, що після провального початку нинішньої Ліги націй статистика України за часів Сергія Реброва стала досить сумною – сім поразок у 14 офіційних матчах і лише двічі наші футболісти змогли здобути перемогу. У свою чергу Грузія, наробив галасу на Євро-2024, виграла стартові поєдинки у ЛН у Чехії і Албанії і вибилась у лідери групи В1.

Але другий тайм зустрічі з Чехією (2:3) залишав надію, що українці потроху знайдуть свою гру. Адже після перерви у Празі "синьо-жовті" показали характер, грали агресивно, створювали дійсно небезпечні моменти і мали забивати значно більше.

У Познані Ребров, якого багато критикували і на Євро, і з новою силою цієї осені, зумів здивувати стартовим складом, випустивши з перших хвилин дебютанта з Олександрії" Івана Калюжного. На 26-річного півзахисника ніхто не очікував у збірній взагалі, а тут – вийшов з перших хвилин. У свою чергу на правий фланг півзахисту Ребров поставив Гуцуляка з житомирського "Полісся", який відіграв лише 14 хвилин з боснійцями в березні, а у центр оборони – Таловєрова, дебютувавшего в основі.

Загнані в кут попередніми результатами українці с перших хвилин намагались тиснути на своїх опонентів. До того ж, як би там не було, вони мали статус господарів арени, яку заполонили їх співвітчизники і влаштували команді Реброва відчутну підтримку.

І вже на 8-й хвилині Георгій Судаков мав можливість ощасливити своїх вболівальників, пробиваючи у дальній кут з 10 метрів. Але лідер "Шахтаря" не влучив у рамку воріт.

На 10-й хвилині Довбик заробив для своєї команди потенційно небезпечний штрафний, але поки українці готувалися до виконання удара, на арені частково зникло світло. Арбітри навіть пішли радитися з комісарами УЄФА, гра опинилась під загрозою дострокового припинення, але грузини порадилися з тренером і на пропозицію рефері вирішили продовжити.

У підсумку вимушена пауза тривала десь біля 8 хвилин і мала б бути на користь Грузії, яка на стартовому відрізку виглядала тьмяніше за суперника і ледь не пропустила швидкий гол. Але українці намагались не збавляти темп. Стандарт закінчився подачею до штрафного майданчику і ударом головою Таловєрова, однак м'яч перелетів ворота. Після чого у наступній атаці господарі поля намагалися нанести дальній удар, яких дуже не вистачало у попередніх матчах.

Відчувалось, що сьогодні команда Реброва вийшла з зовсім іншим настроєм, ніж у попередніх матчах. Втрачаючи м'яч, українські футболісти одразу починали пресингувати, щоб не дати грузинам забагато простору. Тому спостерігалось чимало боротьби у центрі поля і на подступах до штрафних.

Особливу увагу "синьо-жовті" приділяли півзахиснику італійського "Наполі" Хвічі Кварацхелії, якого у першій половині навіть не було видно. І тут велику роботу зробив Конопля. Активно рвав фланги Мудрик, якого з великими проблемами зупиняли грузини. Додатковим ускладненням став і важкий газон, повністю не готовий до матчу.

Але на 35-й хвилині українського футболіста "Челсі" не зупинили ані футболісти команди суперника, ані проблеми з полем. Кочорашвілі несподівано м'яч втратив біля своїх воріт. Його підхопив Мудрик, який швидко накрутив двох захисників і пробив точно у ближній нижній кут з лінії штрафного майданчика. Для Михайла цей гол став третім у футболці першої збірної.

І от тільки відкривши рахунок, українці почали збавляти оберти і відходити в оборону. А грузини, навпаки, побігли на ворота Трубіна. І спочатку на шляху став Таловєров, а потім вже Мікаутадзе впав у нашому штрафному майданчику у боротьбі з захисниками. Але суддя не побачив у цьому епізоді ніякого порушення правил і пенальті.

Чудову можливість подвоїти перевагу на 42-й хвилині втратив Шапаренко, якого вивів на ударну позицію Судаков. Але завершальний удар Миколи головою не вдався. Нп останніх хвилинах першого тайма Грузія буквально притиснула "синьо-жовтих" до своїх воріт. І їм дуже пощастило, коли Кочорашвілі не влучив у кут.

Однак після перерви українці повернули собі контроль над ситуацією, і вже на першій хвилині другої половини Довбик, отримавши передачу у штрафному Грузії, зайвими рухами поставив хрест на дуже небезпечній атаці.

Стадіон охнув на 52-й хвилині, коли своїм ударом метрів з 15-ти Мікаутадзе зумів потурбувати сітку воріт Трубіна, але, на щастя для нас, із зовнішнього боку. А вже на 54-й хвилині дубль міг зробити Мудрик, який отримав м'яч перед чужим штрафним, обіграв кілька суперників і потужно пробив лівою. Воротар зреагував, але змушений був лише вибивати на кутовий.

Потрохи боротьба почала зміщуватись у центр поля, а хвилин за 20 до кінця основного часу грузини пішли вперед великими силами, притискаючи українців до воріт Трубіна. А команда Реброва чекала на можливість провести свій контрвипад.

На 79-й хвилині Таловєров завалив на лінії штрафного майданчика Китеішвілі і суддя призначив вкрай небезпечний стандарт в бік наших воріт. Однак перший постріл на себе прийняла стінка, а з другим легко впорався Трубін.

Не дивлячись на вихід свіжих футболістів, зокрема Зубкова і Яремчука, українці з великими проблеми вибиралися зі своєї половини, щоб спробувати подвоїти перевагу і уникнути валідольної кінцівки. Але не вдалося.

На 89-й хвилині команда Віллі Саньоля все ж таки пробила Трубіна, але рефері вчасно зафіксував офсайд у Кварацхелії. Гості не залишали спроб зачепитися хоча б за нічию, але тут вже і час, і погана готовність поля, грали на руку українців, які самовіддано захищалися і не віддали свою перемогу – 1:0.

У підсумку завдяки злагодженій грі, неймовірному настрою і голу Михайла Мудрика в першому таймі збірна України нарешті виграла і набрала перші очки у Лізі націй-2024/2025. Грузія, не дивлячись на програш, продовжила очолювати нашу групу з 6 очками, але стільки ж балів зараз має і Чехія. Тоді як Албанія і Україна мають у своєму активі по три бали.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Ребров терміново змінив склад збірної України перед матчами Ліги націй.