Україна сенсаційно розгромлена у стартовому матчі Євро-2024 командою, яка не перемагала 24 роки

Матчем із Румунією у Мюнхені збірна України з футболу стартувала на своєму четвертому Євро, і початок вийшов несподівано провальним. На "Альянц Арені" підопічні Сергія Реброва пропустили три м'ячі і не знайшли, чим відповісти – 0:3. І хоча не можна сказати, що рахунок був по грі, наші сусіди краще використали свої моменти.

Румунія з перших хвилин намагалася діяти за рахунок швидких атак, які мали закінчуватися ударами по воротах Андрія Луніна. Проте пресинг українців у захисті особливо не давав їм розгулятись на чужій половині поля.

"Син-жовті" відповідали своїми стрімкими випадами і спочатку більше правим флангом, де розганяв атаки Віктор Циганков, який намагався вивести на ударну позицію свого партнера по "Жироні" Артема Довбика. Однак потім ініціатива перейшла на ліву брівку до Михайла Мудрика.

Нічого не віщувало лиха, здавалося, що до середини тайму Україна взяла поєдинок під свій контроль і збирається знайти ключ до воріт Ніце, оскільки за перші 20 хвилин Румунія віддала лише 39 передач проти 187 у України та програвала у володінні м'ячем 30% проти 70%. Однак на 29-й хвилині триколірні примудрилися відкрити рахунок.

Суперник організував тиск на "синьо-жовтих" на їхній половині поля, довелося скидати м'яч назад на Миколу Матвієнка, захисник "Шахтаря" у свою чергу повернув снаряд Луніну, який поспішив і вибив на суперника, той вивів на удар Станчу, який вразив верхній кут українців. воріт з-за меж штрафного.

І тут команда Реброва продовжила сумну традицію – на всіх чемпіонатах Європи у першому матчі турніру українці стабільно пропускають першими.

На 36-й хвилині Мудрік небезпечно прострілював у чужий штрафний майданчик на Довбика, румунський захисник вибивав головою в падінні і ледь не зрізав м'яч у свої ворота.

А на 38-й хвилині у штрафному Румунії сталася справжня пожежа. Однак спочатку не зумів пробити по воротах Циганків, якому буквально кидалися в ноги, а потім не встиг завдати удару і Мудрік, хоча позиція була дуже гарною.

Але Румунія не давала розслабитися обороні збірної України і вже в атаці у відповідь після удару з підкруткою з кутового все того ж Станчу "синьо-жовтих" врятувала поперечина, хоча здавалося, що Лунін, що стрибав, контролював епізод.

При цьому румуни грали, якщо не брудно, то досить грубо, фоливши за будь-якої можливості, щоб вивести зі стану рівноваги "синьо-жовтих". А ось збірна України за перший тайм жодного разу не влучила у ворота суперника, хоча небезпечні моменти біля воріт Флоріна Ніці регулярно виникали. До того ж наші футболісти вкрай рідко наважувалися бити з-за меж штрафного майданчика, тоді як румунам ця тактика зрештою принесла успіх.

0:1 після першого тайму ще не був вироком для України, адже наша команда також поступалася плей-офф з Ісландії і першою пропустила від Боснії та Герцеговини. Проте вже після восьми хвилин другої половини Румунія подвоїла свою перевагу: Резван Марін дальнім ударом метрів з 35-ти у дальній нижній кут застав Луніна зненацька.

А ще за чотири хвилини Денис Дрегуш довів рахунок до розгромного – 3:0. Після розіграшу кутового Ман пройшов кількох українських захисників, прострілив у центр на ногу Дрегушу, і той легко переправив снаряд у сітку.

"Синьо-жовті" явно не заслуговували на такий удар, проте в атаці суперник діяв ризикованіше, нахабніше і винахідливіше, вичавлюючи максимум з мінімуму.

І як не намагалися українці змінити ситуацію на полі півгодини основного часу, що залишилися, в атаці у них не клеїлося абсолютно нічого. А за найменшої загрози від гравця команди Реброва румуни фолили і вкладали його на газон, але не так, щоби нарватися на жовту картку та видалення.

Хоча останні 15 хвилин зустрічі "синьо-жовті" влаштували справжній штурм чужих воріт і створили дуже небезпечні моменти. На 84-й хвилині Довбик побачив забігання Мудрика, проте Михайло в один дотик пробив трохи вище за поперечину. А на другій компенсованій хвилині Забарний пасом у штрафному майданчику знайшов Яремчука, Роман спробував перекинути воротаря, але влучив у перекладину.

Тому, як не прикро вболівальникам збірної України, але старт Євро-2024 наша збірна несподівано для всіх провалила, показавши беззубу реалізацію в атаці, хоча має у своєму складі цілу групу талановитих та технічних виконавців та найкращого бомбардира чемпіонату Іспанії Довбика.

Непросто психологічно буде українцям після такого старту, особливо захисникам та Андрію Луніну. А ось Румунію такий феєричний початок може підштовхнути, адже свою єдину перемогу на Євро вона здобула 24 роки тому, коли за вихід до чвертьфіналу обіграла команду Англії з рахунком 3:2.

Раніше OBOZ.UA розповідав, скільки коштує Україна та який рекорд Євро належить нашому форварду.