Українська легкоатлетка з рекордом виграла друге поспіль "золото" Паралімпіади

5,5 т.
Українська легкоатлетка з рекордом виграла друге поспіль 'золото' Паралімпіади

Українська легкоатлетка Марія Помазан принесла нашій країні чергову золоту медаль Паралімпійських ігор 2024 року, які цими днями проходять у Парижі. 35-річна представниця Запоріжжя стала першою в секторі для штовхання ядра серед спортсменів із ураженням ніг та слабкими рухами тулуба чи рук.

Відео дня

Наша співвітчизниця підтвердила чемпіонство, яке вона виборола у Токіо-2020. Помазан штовхнула снаряд на 12 метрів 75 сантиметрів, що стало для неї найкращим результатом цього сезону. Марія залишила далеко позаду володарку світового рекорду в цій дисципліні китаянку Джан Ванг.

"Емоційні враження – важкі. Мабуть, ця медаль була для мене найважчою, оскільки емоції, які ми пережили в Україні і які переживає наш народ – це страшно. Дуже рада, хочу присвятити цю медаль нашим захисникам. Якби не вони – мене б тут не було. Присвятити її рятувальникам, волонтерам, лікарям, які нас теж рятують. Ця медаль для України", – прокоментувала нагороду Помазан для "Суспільного Спорт".

Марія виграла для України вже 14-ту золоту нагороду, що дозволило нашій збірній закріпитися на сьомому місці у медальному заліку Паралімпіади-2024.

Як повідомляв OBOZ.UA, напередодні збірна України здобула одразу чотири золоті медалі, а наші спортсмени встановили два світові рекорди.